Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki

Od blisko 30 lat diagnozujemy i leczymy chorych na padaczkę

Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki – jak działamy?

Centrum działa od 1993 i jest pierwszym prywatnym ośrodkiem, który zajmuje się kompleksowo diagnostyką padaczki, różnicowaniem stanów napadowych i leczeniem napadów padaczkowych młodzieży i osób dorosłych z uwzględnieniem szczególnej grupy chorych jaką stanowią osoby po 65 roku życia..

Jak otaczamy opieką naszych pacjentów?

Nadrzędnym celem Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki jest poprawa jakości życia z padaczką, poprzez zastosowanie odpowiedniej diagnostyki, leczenia, profilaktyki oraz edukacji.
Kontynuujemy dzieło prof. Jerzego Majkowskiego
– wybitnego specjalisty w dziedzinie neurologii
i epileptologii.

Specjaliści Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki

Jak przygotować się do wizyty?

Pacjent musi być przygotowany na szereg bardzo drobiazgowych i dokładnych pytań, na które powinien starać się odpowiedzieć. Dobra diagnoza typu napadu pozwala na właściwy wybór leku
i skuteczne leczenie choroby.

Co to jest padaczka?

Padaczka jest jednym z najczęstszych schorzeń neurologicznych. Blisko 1% populacji ludzkiej choruje na padaczkę. Szacuje się, że stanowi to około 50 milionów ludzi na świecie.

Co warto wiedzieć o historii padaczki?

Padaczka to jedna z najstarszych chorób świata. Kamieniem milowym dla postępu, rozwoju i zrozumienia padaczki było stwierdzenie greckiego lekarza Hipokratesa z roku 400 naszej ery, że „padaczka jest chorobą mózgu, która musi być leczona dietą i lekami, a nie zaklęciami lub czarami”.